Мій 10-й WLM

З 1 по 30 вересня 2021 року Українська Вікіпедія вдесяте приєдналася до всесвітнього фотоконкурсу “Вікі любить пам’ятки“. І так само зробив я, адже мені є що показати. Як і всі 10 років

Рік2012201320142015201620172018201920202021Загалом
Світлин500*10479132**119388***1012284004722523

* у перший рік я завантажив переважно світлини 2006-2012 років; ** світлини 2015 року я подав разом зі світлинами 2016 року; *** додатково використав світлини Києва 2006-2017 років

Цього року я висвітлював географію наших сімейних мандрівок 2021 року. Певним чином на вибір маршрутів впливали і конкурсні списки, адже хотілося першим сфотографувати ті пам’ятки, які ще ніхто не подавав. Звісно, з року в рік таких стає все менше, тому цього разу зі 135 сфотографованих мною об’єктів лише 17 не були знайдені іншими учасниками конкурсу раніше. Тож в мене склався навіть власний рейтинг за регіонами.

1. Сумщина: 173 світлини 53 пам’яток (10 не мали ілюстрацій)

Тут ми подорожували найбільше. Тож є чимало фотографій з Низів, де був цукровий завод і нині діюча ГЕС, з поїздки прикордонними селами (Олексіївка, Водолаги, Біловоди, Юнаківка), з Глухова і Путивля, з Тростянця, а також кілька минулорічних з Миропілля (після виправлення списків) і трохи з Сум.

Миколаївська церква в Юнаківці, Сумський район

2. Закарпаття: 143 світлин 26 пам’яток (3 не мали ілюстрацій)

Цим здобуткам ми завдячуємо нашій мега-велосипедно-пішохідній мандрівці в околицях Виноградова та Хуста, де ми 2 тижні знімали помешкання і досліджували місцеві пам’ятки історії та природи в околицях 20 кілометрів. В об’єктив камери потрапили 3 замки, старовинні храми, меморіали подіям ХХ століття та багато іншого.

Палац Перені у Виноградові

3. Київщина: 66 світлин 20 пам’яток (3 не мали ілюстрацій)

Ці фото також наслідок однієї подорожі – триденної велосипедної мандрівки Васильківщиною та Обухівщиною. Ми були неабияк вражені розмаїттям та контрастами підстоличних сіл, де поруч з новочасними палацами досі лишається чимало забутої автентики.

Церква Різдва Богородиці в Тростинці, Васильківський район

4. Київ: 57 світлин 15 пам’яток

Тут все простіше. Оскільки ми живемо, працюємо і навчаємося в Києві, було би дивно, щоб не я протягом року не зробив жодного фото в столиці. Світилини є двох типів – під час прогулянок і з поїздок на роботу. Тому переважають фото з Київських гір та Дніпра, через які мені доводиться переїжджати велосипедом двічі на день, і які найближчі для наших прогулянок.

Церква Спаса на Берестові в Києві, місце поховання засновника Москви

5. Кропивниччина (Олександрія): 20 світлин 13 пам’яток

Кілька поїздок на батьківщину принесли пригорщу нових світлин. Як і з Києвом, у місті вже майже все відфотографовано, тому якихось нових пам’яток я не знайшов. Зате освіжив зображення тих, що були сфотографовані раніше (зокрема кінотеатр на Соборній площі, навколо якого вже зняли будівельний парканчик).

Кінотеатр “Жовтень” в Олександрії

6. Полтавщина (Лохвиця): 6 світлин 5 пам’яток

Ці фото – мій новий досвід фотографування на льоту з вікна авто. Коли не я за кермом, то зупинитися, щоб побігати довкола і вибирати кращі ракурси, змоги немає. Тому наперед досліджую, де по дорозі будуть об’єкти і в потрібний час тримаю камеру напоготові. Лохвицю я “вполював”, коли ми вперше їхали власним авто з Сум до Києва.

Жіноча гімназія в Лохвиці

7. Харківщина (Люботин): 5 світлин 2 пам’яток

Найсхідніший регіон наших мандрівок з’явився майже випадково. Шукаючи найкоротший залізничний шлях від Олександрії до Сум, я натрапив варіант з пересадкою в Люботині, що під самим Харковим. Годину між потягами ми використали для прогулянки місцевим парком і найдовшим у Європі пішохідним критим мостом на залізничній станції.

Залізнична станція в Люботині

8. АРК (Коркебуль (рос. Изобильное)): 2 світлини 1 непроілюсторованої пам’ятки

І дві світлини, випадково знайдені в альбомі з Кримського походу в травні 2008 року. Якимось дивом я не виклав їх раніше (хоча фото пам’яток з інших кримських походів уже викладав), а тепер ще й виявилося, що це ніхто досі не сфотографував. Шкода лише, що це не якась старовина, а реставрований радянський пам’ятник. Але він теж своєрідний – подібних я не зустрічав.

Реставрація меморіалу загиблим у Другій світовій воїнам Червоної армії в Коркебулі

Із закінченням вересня добіг завершення і конкурс. Але наступного року він буде проходити знову. І я збираюся знову ділитися з Вікіпедію світлинами з нових для мене місць. Яких саме? Цього ще не знаю, але передчуваю, що мандрівки на нас чекають неймовірні!

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s