Мій 10-й WLM

З 1 по 30 вересня 2021 року Українська Вікіпедія вдесяте приєдналася до всесвітнього фотоконкурсу “Вікі любить пам’ятки“. І так само зробив я, адже мені є що показати. Як і всі 10 років

Рік2012201320142015201620172018201920202021Загалом
Світлин500*10479132**119388***1012284004722523

* у перший рік я завантажив переважно світлини 2006-2012 років; ** світлини 2015 року я подав разом зі світлинами 2016 року; *** додатково використав світлини Києва 2006-2017 років

Цього року я висвітлював географію наших сімейних мандрівок 2021 року. Певним чином на вибір маршрутів впливали і конкурсні списки, адже хотілося першим сфотографувати ті пам’ятки, які ще ніхто не подавав. Звісно, з року в рік таких стає все менше, тому цього разу зі 135 сфотографованих мною об’єктів лише 17 не були знайдені іншими учасниками конкурсу раніше. Тож в мене склався навіть власний рейтинг за регіонами.

1. Сумщина: 173 світлини 53 пам’яток (10 не мали ілюстрацій)

Тут ми подорожували найбільше. Тож є чимало фотографій з Низів, де був цукровий завод і нині діюча ГЕС, з поїздки прикордонними селами (Олексіївка, Водолаги, Біловоди, Юнаківка), з Глухова і Путивля, з Тростянця, а також кілька минулорічних з Миропілля (після виправлення списків) і трохи з Сум.

Миколаївська церква в Юнаківці, Сумський район

2. Закарпаття: 143 світлин 26 пам’яток (3 не мали ілюстрацій)

Цим здобуткам ми завдячуємо нашій мега-велосипедно-пішохідній мандрівці в околицях Виноградова та Хуста, де ми 2 тижні знімали помешкання і досліджували місцеві пам’ятки історії та природи в околицях 20 кілометрів. В об’єктив камери потрапили 3 замки, старовинні храми, меморіали подіям ХХ століття та багато іншого.

Палац Перені у Виноградові

3. Київщина: 66 світлин 20 пам’яток (3 не мали ілюстрацій)

Ці фото також наслідок однієї подорожі – триденної велосипедної мандрівки Васильківщиною та Обухівщиною. Ми були неабияк вражені розмаїттям та контрастами підстоличних сіл, де поруч з новочасними палацами досі лишається чимало забутої автентики.

Церква Різдва Богородиці в Тростинці, Васильківський район

4. Київ: 57 світлин 15 пам’яток

Тут все простіше. Оскільки ми живемо, працюємо і навчаємося в Києві, було би дивно, щоб не я протягом року не зробив жодного фото в столиці. Світилини є двох типів – під час прогулянок і з поїздок на роботу. Тому переважають фото з Київських гір та Дніпра, через які мені доводиться переїжджати велосипедом двічі на день, і які найближчі для наших прогулянок.

Церква Спаса на Берестові в Києві, місце поховання засновника Москви

5. Кропивниччина (Олександрія): 20 світлин 13 пам’яток

Кілька поїздок на батьківщину принесли пригорщу нових світлин. Як і з Києвом, у місті вже майже все відфотографовано, тому якихось нових пам’яток я не знайшов. Зате освіжив зображення тих, що були сфотографовані раніше (зокрема кінотеатр на Соборній площі, навколо якого вже зняли будівельний парканчик).

Кінотеатр “Жовтень” в Олександрії

6. Полтавщина (Лохвиця): 6 світлин 5 пам’яток

Ці фото – мій новий досвід фотографування на льоту з вікна авто. Коли не я за кермом, то зупинитися, щоб побігати довкола і вибирати кращі ракурси, змоги немає. Тому наперед досліджую, де по дорозі будуть об’єкти і в потрібний час тримаю камеру напоготові. Лохвицю я “вполював”, коли ми вперше їхали власним авто з Сум до Києва.

Жіноча гімназія в Лохвиці

7. Харківщина (Люботин): 5 світлин 2 пам’яток

Найсхідніший регіон наших мандрівок з’явився майже випадково. Шукаючи найкоротший залізничний шлях від Олександрії до Сум, я натрапив варіант з пересадкою в Люботині, що під самим Харковим. Годину між потягами ми використали для прогулянки місцевим парком і найдовшим у Європі пішохідним критим мостом на залізничній станції.

Залізнична станція в Люботині

8. АРК (Коркебуль (рос. Изобильное)): 2 світлини 1 непроілюсторованої пам’ятки

І дві світлини, випадково знайдені в альбомі з Кримського походу в травні 2008 року. Якимось дивом я не виклав їх раніше (хоча фото пам’яток з інших кримських походів уже викладав), а тепер ще й виявилося, що це ніхто досі не сфотографував. Шкода лише, що це не якась старовина, а реставрований радянський пам’ятник. Але він теж своєрідний – подібних я не зустрічав.

Реставрація меморіалу загиблим у Другій світовій воїнам Червоної армії в Коркебулі

Із закінченням вересня добіг завершення і конкурс. Але наступного року він буде проходити знову. І я збираюся знову ділитися з Вікіпедію світлинами з нових для мене місць. Яких саме? Цього ще не знаю, але передчуваю, що мандрівки на нас чекають неймовірні!

2 thoughts on “Мій 10-й WLM

  1. Мій 10-й рік виявився ще й багатим на відзнаки! За результатами конкурсу по кількостях пам’яток я переміг аж у двох регіонах – Сумщині (дяка нашим заміським поїздкам прикордонними селами) і Закарпаттю (дяка двом тижням на велосипедах містечками і селами, теж прикордонними). Детальніше на сторінці конкурсу: https://wlm.org.ua/number_winners_2021/

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s