101 світлина для Вікі

Цього вересня Українська Вікіпедія сьомий раз долучилася до всесвітнього конкурсу “Вікі любить пам’ятки“. За 30 днів конкурсу 14 066 учасників з 56 країн завантажили 259 066 власних світлин, у тому числі 274 українці виклали 21 700 зображень зі своєї Батьківщини, яка зі значним відривом від решти замкнула четвірку лідерів (Росія 32 551, Італія 28 113, Німеччина 25 769, а 5-а Індія має 14 490). Це стосовно кількісної характеристики, а якісна оцінка конкурсу стане відома дещо згодом, коли журі визначить найбільш майстерно виконані фото з кожної країни і з усіх зокрема.

Цьогоріч я подав на конкурс 101 світлину, зайнявши 41 сходинку серед 274 співвітчизників. Для мене цей захід – не змагання, а радше один із засобів показати різноманіття України, тому я радий, що маю так багато активних суперників. А щодо географії моїх світлин, то вона охоплює 4 міста і низку сіл на Сумщині. Приємним сюрпризом стало те, що серед об’єктів, сфотографованих мною, 3 не мали ілюстрацій раніше, а 2 оновили свій вигляд, тож я не дарма старався.

Kyianytsia - Palace wing
Флігель палацу в Кияниці під Сумами раніше не був висвітлений на конкурсі

Моїм лідером цього разу стала Сумська область, яку я представив у конкурсі 51 зображенням 13 об’єктів. Це все – результати трьох велосипедних мандрівок: до палацу в Кияниці, до зоопарку Верхньої Сироватки та палацу в Хотіні. Усі три маршрути пролягли абсолютно різними шляхами, що й зумовило різноманіття селищ, де я “вполював” пам’ятки.

Kharkiv - Lombard
Якщо придивитися, за скляним куполом Харківського музею можна побачити споруду ХІХ століття

Друге місце посідає Харків з 23 світлинами. Це мій 4-й візит до міста (з яким я познайомився 2010 року), але саме цього року я озброївся фотокамерою і за кількагодинну прогулянку центром відфотографував масу цікавих речей, з яких 16 знайшлися у конкурсних списках.

Olexanria - Theatre after reconstruction
Під час цьогорічної реставрації театру в Олександрії повернули первісну барвистість і дашок над входом

Золоту середину мого переліку займає Олександрія, від якої я подав на конкурс 11 світлин 5 пам’яток. Насправді, переважна більшість об’єктів (окрім деяких на території військової частини) я відзняв ще під час І конкурсу 2012 року, але з того часу деякі змінилися, тому я й вирішив оновити ілюстрації.

Sumy - Zemstvo counsil tower
Нестору вдалося зловити Сумський музей під час ремонту.

Четверту сходинку мого списку займають Суми з 9 світлинами 5 пам’яток. Цікавий факт, що цього року я не сфотографував у місті жодного конкурсного об’єкту, але це зробив Нестор! Тому, перебираючи фото з камери я не без здивування помітив ці дещо дивні фото, які все таки відправив на конкурс. І ще кілька світлин сюди увійшли, бо формально село Піщане (де починався наш перший цьогорічний велопохід) належить до міста.

Kyiv - Pedestrian bridge
А точно таке фото пішохідного мосту і набережної в Києві вже не зробить ніхто, бо вздовж бордюру (де лежить велосипед) поставили поручні, за якими не видно автомобільної дороги.

І замикає мій перелік 7 фото 6 столичних об’єктів. Майже всі вони зроблені біля Дніпра (у тому числі пішохідні ділянки набережної після реконструкції). А ще одна – це знімок Воздвиженської церкви з висоти багатоповерхівки лікарні вчених НАН України, яка височіє на початку Воздвищенського узвозу. Ну, просто я не міг не скористатися нагодою і не сфотографувати пам’ятку з такого непересічного ракурсу!

На цьому конкурс закінчився. Але життя триває і наступного вересня знову трапиться нагода поділитися світлинами зі свіжих мандрівок. Яких? Я ще не знаю, але плани є найрізноманітніші. Головне, аби обставини не завадили побачити і показати нові цікаві місця нашої Батьківщини.

Advertisements

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s